Взяти участь у Венеціанській бієнале зможе кожен український художник.

22.03.2019

Міжнародна виставка мистецтв у Венеції триватиме з 11 травня до 24 листопада 2019 року.

Україна на ній представляє проект «Падаюча тінь” Мрії “на сади Джардіні» під кураторством Відкритої групи. 9 травня 2019 в полудень найбільший в світі вантажний літак «Мрія» * пролетить над Венецією і на кілька секунд кине тінь на сади Джардіні. Усередині літака буде знаходитися HDD диск з інформацією про всіх сучасних художників, які погодилися взяти участь у проекті. Для цього достатньо заповнити анкету на сторінці www.ukrainian-pavilion.org. Заявки на участь у Венеціанській бієнале Відкрита група ** приймає до 10 квітня 2019 року. «Ми звертаємося до всіх українським художникам, художницям і художнім групам з пропозицією стати частиною проекту в національному павільйоні України. Незважаючи на техніку, ідеї, освіту і вік, запрошуємо заповнити анкету і кинути тінь «Мрії» на сади Джардіні, – розповідають куратори. – Наш проект присвячений переосмисленню поняття міфу, його значення і впливу на українське сучасне мистецтво. Розповідь про Мрію – це алегорична форма присутності в Венеції ». За результатами збору всіх даних буде створений архів, який у формі книги-довідника стане основою каталогу національного павільйону. Наповненням проекту стане не тільки тінь «Мрії», а й міф навколо неї. В українському павільйоні протягом шести місяців буде відбуватися переказ польоту з вуст в уста – протяжний у часі перформанс в спеціально створеній для нього сценографії. «Проект« Падаюча тінь “Мрії” на сади Джардіні », який представляє Україну на Венеціанській бієнале, розповідає про нас як про країну з унікальним характером, здатної привнести нові смисли в дискусію про сучасне мистецтво. Переконана, що відібрана конкурсною комісією і підтримувана Міністерством культури кураторська робота надихне світ говорити про Україну », – зазначила комісар українського павільйону, перший заступник міністра культури України Світлана Фоменко. Венеціанська бієнале – одна з провідних виставок сучасного світового мистецтва, яку оцінює міжнародне журі. Перша бієнале відбулася в 1895 році. З тих пір вона грає ключову роль у формуванні сучасного мистецтва і художньої інтерпретації подій в світі. Тема цьогорічної виставки – «May You Live in Interesting Times» ( «Щоб ви жили в цікаві часи»). Саме в садах Джардіні знаходяться національні павільйони багатьох країн-учасників Бієнале (українська експозиція розміститься не в Джардіні, а в розташованому неподалік Арсеналі).

«Я не можу уявити собі кращого проекту для презентації на 58-й художньої бієнале у Венеції, як і кращої метафори для вираження цього спеціального моменту в історії України. Ми маємо великі мрії, не боїмося говорити про них, а головне – прагнемо реалізувати їх. Таке послання має ідея Відкритої групи. Або ми маємо сміливість Мріяти з великої літери, або це не мрії », – коментує Єжи Онух, директор польського інституту в Нью-Йорку і один з ініціаторів першого участі України в бієнале у Венеції в 2001. Інформація про павільйоні: Національний павільйон України організований Міністерством культури України. Співорганізатором є Галерея Labirynt (Люблін, Польща). Комісаром від Міністерства культури України є Світлана Фоменко, перший заступник Міністра культури України. Куратор проекту – Відкрита група: Юрій Белей, Павло Ковач, Станіслав Туріна, Антон Варга.

* Ан-225 «Мрія»-самий великий в світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова. «Мрія» з максимальною спорядженою масою 640 т є найважчим і найпотужнішим літаком в світі. Ан-225 був створений, перш за все, для потреб космічної програми для транспортування вантажів, зокрема, космічних кораблів багаторазового використання «Буран» і компонентів ракетної системи «Енергія».

** Відкрита група була заснована у Львові в серпні 2012 року. На сьогоднішній день художня група складається з чотирьох учасників – Юрій Белей, Станіслав Туріна, Павло Ковач та Антон Варга. У 2013 році Відкрита група отримала Спеціальний, а в 2015-му – Головний приз Премії PinchukArtCentre. Їх роботи були представлені в українському національному павільйоні на 56-й La Biennale di Venezia. У 2017 робота групи була представлена ​​в проекті Future Generation Art Prize @ Venice 2017 рамках офіційної паралельної програми 57-ої Міжнародної виставки мистецтв у Венеції – La Biennale di Venezia.

Джерело: http://art-news.com.ua/prinyat-uchastie-v-venecianskoj-biennale-smozhet-kazhdyj-ukrainskij-xudozhnik-20253.html
© Art News Ukraine. Under the guidance of Sotheby’s.